• Biuro Kart Miejskich mieszczące się przy ul. św. Jana 4 (pok. nr 6) wydaje codziennie po sto kart. Kartę Pabianiczanina wyrobiło do tej pory ponad 7,2 tys. osób, czyli ok. 11 procent wszystkich mieszkańców.

     Program, który działa od 3 kwietnia, skupia oferty ponad 70 przedsiębiorców i promuje lokalne usługi. Jedną z korzyści posiadania Karty Pabianiczanina są o połowę tańsze koszty podróży komunikacją miejską na wszystkich liniach miejskich i podmiejskich obsługiwanych przez MZK Pabianice.

    – Efektem wprowadzenia zniżek na przejazdy z Kartą Pabianiczanina jest znaczny wzrost liczby stałych pasażerów. Największy bezwzględny wzrost sprzedaży dotyczy bowiem biletów długookresowych: 90-dniowych lub trzymiesięcznych. W maju i czerwcu sprzedano ich aż o 103% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego – wylicza Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

    Bilet 3-miesięczny jednostrefowy z ulgą 50% kosztuje 100 zł, a z ulgą 75% – 50 zł. Od początku kwietnia wyrobiono 228 nowych Migawek dla osób, które wcześniej w ogóle nie korzystały z biletów okresowych. W maju liczba przejazdów odpłatnych wzrosła o ponad 40 tys. (16,7%), w czerwcu o blisko 13 tys. (5,7%).

    Pełną ofertę ulg i uprawnień można znaleźć na profilu Karty Pabianiczanina na Facebooku, na stronie internetowej UM albo przez newsletter http://um.pabianice.pl/artykuly/262/karta-pabianiczanina

    Udostępnij