• News will be here
 • Mamy 146 mln dofinansowania. Za te pieniądze zmodernizujemy komunikację miejską, wykonamy 11 termomodernizacji budynków oraz będziemy mieć tramwaj na miarę XXI wieku.

  12 października w ratuszu dokonano uroczystego przekazania umów na dofinansowanie tych projektów.

  To wyjątkowa chwila. Nieczęsto mam okazję trzymać w ręku 146 milionów otych – zażartował prezydent Grzegorz Mackiewicz.

  Dokumenty na ręce prezydenta Pabianic przekazał Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego. W uroczystości uczestniczył również Adam Topolski, wójt gminy Ksawerów, który jest partnerem gminy miejskiej Pabianice w realizacji inwestycji związanej z tramwajem.

  146 mln zł dotacji to wielki krok w rozwoju miasta. Prawie 88 mln zł zostanie przekazane na Łódzki Tramwaj Metropolitalny. Wartość projektu wyniesie ponad 146 mln zł. Za te pieniądze przebudowana zostanie sieć trakcyjna, torowisko oraz przystanki tramwajowe. Powstanie zintegrowany system przesiadkowy tramwajowo-autobusowy. W centrum pojawią się perony tramwajowe oraz zatoki autobusowe. Przebudowana zostanie również pętla na ul. Wiejskiej, a na Zamkowej, Starym Rynku i części ul. Warszawskiej pojawią się BUS-pasy. W rejonie pętli przy Dużym Skręcie zbudowany zostanie parking rowerowe. Rewolucje czekają także skrzyżowania w centrum miasta, które zostaną gruntownie przebudowane.

  48 mln pójdzie na zmodernizowanie komunikacji miejskiej w Pabianicach. Remont czeka zajezdnia autobusowa przy ul. Lutomierskiej. Zbudowany zostanie miejski dworzec autobusowy na pętli przy ul. Waltera Jankego. Na ul. Podmiejskiej powstanie nowa „krańcówka”. Doczekamy się także ścieżek rowerowych i autobusów. Z tych pieniędzy miasto kupi ich aż 18. Będą to niskoemisyjne pojazdy o napędzie hybrydowym, przystosowane do osób niepełnosprawnych. Ponadto w naszym mieście stanie 5 biletomatów, 10 biletomatów pojawi się w autobusach. Miasto zainwestuje w inteligentny system transportowy, czyli elektroniczne tablice z informacjami dla pasażerów, monitoring wizyjny oraz nową wersję portalu komunikacjapabianice.pl wraz z aplikacją mobilną.

  Blisko 10,5 mln zł dotacji „pójdzie” na termomodernizację 11 budynków miejskich. Na te inwestycje załapie się sześć przedszkoli: 4, 6, 11, 13, 14, 16 oraz cztery szkoły podstawowe: 3, 14, 16 i 17. Termomodernizacja obejmie również żłobek miejski.

  Udostępnij