• News will be here
 • Od wtorku, 17 października, od godz. 9.00 autobusy linii 4, 6, N4B i T będą kursować objazdowymi trasami.

  Zostanie bowiem zamknięta ulica Moniuszki, na odcinku od ul. Konopnickiej do ul. Zielonej. Odtwarzana będzie nawierzchnia drogowa po pracach gazociągowych. Objazd obowiązuje do odwołania – prace potrwają do półtora tygodnia.

  W tym czasie na ulicy Konopnickiej, od Orlej do Moniuszki, będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy. Autobusy linii 4, 6 i T od 17 października od godz. 9.00 do odwołania pojadą objazdami.

  Autobusy linii 4 i 6 z Waltera Jankego dojadą bez zmian do przystanku Moniuszki/Sienkiewicza, dalej pojadą ulicami: Moniuszki, Matejki, Orlą, Kochanowskiego, Moniuszki i następnie stałymi trasami. Z Karolewa i 15. P.P. Wilków autobusy dojadą bez zmian do przystanku Moniuszki/Wysoka, następnie pojadą ulicami: Moniuszki, Kochanowskiego, Orlą, Kamienną, Moniuszki i dalej stałymi trasami do Waltera Jankego. Zawieszone zostaną przystanki: Moniuszki/Zielona, Moniuszki/Konopnickiej. Autobusy zatrzymają się dodatkowo na przystankach: Orla/Cicha, Orla/Konopnickiej.

  Autobusy linii T z Dworca PKP bez zmian do przystanku Moniuszki/Wysoka, dalej ulicami: Moniuszki, Pomorską, Mielczarskiego, Łaską, Zamkową i stałą trasą do Rzgowa i Guzewa. W przeciwnym kierunku trasa nie ulegnie zmianie. Dla linii T nieczynny będzie przystanek Konopnickiej/Zamkowa, natomiast autobusy zatrzymają się w zamian na przystanku Zamkowa/Konopnickiej. Autobusy linii nocnej N4B z Dworca PKP bez zmian do przystanku Moniuszki/Wysoka, dalej ulicami: Moniuszki, Pomorską, Mielczarskiego, Łaską, Zamkową i stałą trasą do Łodzi. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku. W kierunku Łodzi nieczynny będzie przystanek Konopnickiej/Zamkowa, autobusy zatrzymają się zaś na przystanku Zamkowa/Konopnickiej. W kierunku Dworca PKP autobusy ominą przystanek Moniuszki/Zielona.

  W związku ze skierowaniem autobusów na trasy objazdowe, na ulicach Matejki i Kamiennej przy skrzyżowaniach z ulicami Moniuszki i Orlą zostaną ustawione dodatkowe zakazy zatrzymywania się, obowiązujące na odcinku przynajmniej 20 metrów od skrzyżowania.

  Udostępnij