• Dzisiaj w południe w kinie „Tomi” odbyła się inauguracja roku akademickiego 2017/2018 dla słuchaczy Uniwersytetu III Wieku.

  Po odśpiewaniu hymnu UTW przybyłych gości i studentów powitała prezes Ewa Wadowska-Filarska. Jako pierwszy głos zabrał starosta Krzysztof Habura i przewodniczący Rady Powiatu Florian Wlaźlak. W prezencie pabianiccy studenci otrzymali od powiatu drukarkę. W imieniu prezydenta przemówili wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek oraz przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Żeligowski.

  Ciepłe słowa do studentów skierował również założyciel Uniwersytetu III Wieku, były prezydent, profesor Jan Berner oraz komendant policji insp. Cezary Petrus. W tym roku dla słuchaczy po raz pierwszy zorganizowane będą zajęcia z samoobrony.

  Prezes złożyła sprawozdanie z działalności UTW za rok 2016/2017 i przedstawiła harmonogram zajęć na pierwszy semestr. W tym roku pozyskano 30 nowych słuchaczy, w tym 4 mężczyzn.

  Na inauguracji wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele miejskich i powiatowych placówek i stowarzyszeń kulturalnych, bibliotek oraz zaprzyjaźnionego Uniwersytetu III Wieku z Łasku. Uroczystość w kinie „Tomi” uświetnił występ duetu z Państwowej Szkoły Muzycznej.

  W kościele Chrystusa Króla (ul. Karniszewicka 99) odbędzie się koncert „Żakom III Wieku” w wykonaniu chóru INCANTO pod dyrekcją Magdaleny Hudzieczek-Cieślar pt. „Między sacrum a profanum”. Zapraszamy w poniedziałek, 23 października. Początek o godz. 18.30. Wstęp wolny.

  Udostępnij