• Nareszcie! Pabianicki szpital otrzyma pieniądze na budowę lądowiska dla helikopterów i remont oddziału ratunkowego. W tarapatach jest za to porodówka.

  Remont SOR i budowa lądowiska są koniecznością, jeżeli w ogóle chcemy mieć w mieście oddział ratunkowy. To wymóg ministerstwa zdrowia. Nasz SOR nie spełnia obecnych wymogów, jest zbyt mały i przestarzały. Niezbędne jest też lądowisko, by mogły do nas docierać helikoptery pogotowia.

  Remont od podstaw

  Pabianickie Centrum Medyczne nie ma pieniędzy na taką inwestycję. Dlatego już w zeszłym roku staraliśmy się o pieniądze z ministerstwa. Wtedy się nie udało. Teraz na szczęście poszło nam lepiej.

  Złożony wniosek został oceniony bardzo dobrze. Nasza spółka została zaklasyfikowana na 17 miejscu na 62 projekty, które otrzymały dofinansowanie – mówi prezes PCM Agnieszka Owczarek.

  Na modernizację SOR przyznano nam aż 4 miliony zł. To pieniądze nie tylko na remont, ale także budowę nowych pomieszczeń. Do tego zakupimy nowy sprzęt za 1,7 miliona złotych. Na budowę lądowiska trafi do nas 1,3 mln złotych. Helikoptery będą lądować za centrum psychiatrycznym, w miejscu, gdzie dziś rosną drzewa…

  Więcej w papierowym wydaniu „Nowego Życia Pabianic” nr 43/2017

  Udostępnij