• Obchody jubileuszu 50-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach zbliżają się do wielkiego finału.

  Rozpocznie się on w sobotę, 28 października, uroczystą mszą świętą, która zostanie odprawiona o godz. 16.00 w kościele św. Mateusza. Koncert Jubileuszowy, będący kulminacją całorocznych obchodów, odbędzie się zaś 4 listopada o godz. 15.00 w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.

  Honorowy Patronat nad uroczystością objęli minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, wojewoda łódzki Zbigniew Rau oraz Centrum Edukacji Artystycznej. Komitet Honorowy Obchodów tworzą: starosta pabianicki Krzysztof Habura, prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz, przewodniczący Rady Powiatu Florian Wlaźlak i przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Żeligowski.

  Po części oficjalnej 4 listopada usłyszymy „Orawę” Wojciecha Kilara w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Rafała Rydygera, a następnie Fantazję chóralną c-moll Ludwiga van Beethovena, którą wykonają Orkiestra i Chór Uczniów i Nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach, Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz soliści: Marta Macierzyńska (fortepian), Edyta Czarnecka i Marta Malarska (soprany), Joanna Kruszyńska (mezzosopran), Grzegorz Głaszcz (tenor), Bartosz Szulc (baryton), Dawid Ber (bas).

  Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wstęp na koncert jest biletowany (15 zł). Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej www.muzyczna.pabianice.pl lub w sekretariacie szkoły tel. (42) 215-55-39.

  Przez cały rok 2017 w szkole i na terenie miasta odbyły się liczne imprezy upamiętniające jubileusz 50-lecia PSM I i II st. w Pabianicach. Po uroczystej Gali odbędzie się jeszcze VI Ogólnopolski Festiwal Pianistyczny im. Karola Nicze (18 listopada), a obchody zamknie IV Sesja Akordeonowa „Akordeon – droga do współczesności” (5 grudnia).

  Udostępnij