• 15-letnie Julia Amoroso i Kinga Wójcik z Dobronia zostały laureatkami konkursu „Granatowa historia Zbrodni Katyńskiej”.

    Zastępca komendanta policji w Pabianicach wraz z przedstawicielami władz samorządowych powiatu i gminy Dobroń podziękował uczennicom za udział w konkursie i zajęcie zaszczytnych miejsc w garnizonie łódzkim. Ich przepiękne i wzruszające prace plastyczne są żywą i szczególną lekcją historii o pielęgnowaniu pamięci o Policji Państwowej oraz Policjantach II RP.

    Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie „Rodzina Policyjna 1939r.” w Łodzi wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji i posłem Tomaszem Rzymkowskim. Skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i dotyczył historii zbrodni katyńskiej w aspekcie funkcjonariuszy Policji Państwowej II RP z województwa łódzkiego. Uczennice miały za zadanie wykonać kartki pocztowe wraz ze znaczkiem i okolicznościowym stemplem przedstawiające policyjne ofiary zbrodni katyńskiej. Bohaterami wzruszających prac plastycznych zostali pochodzący z Dobronia, a zamordowani w Katyniu: Ignacy Bartuzel, Zygmunt Królik i Robert Żychowski.

    Napłynęło wiele prac, ale to właśnie prace uczennic Zespołu Szkół w Dobroniu zyskały uznanie jury. Julia Amoruso zdobyła zaszczytne pierwsze miejsce w garnizonie łódzkim. Jej koleżanka z klasy Kinga Wójcik zajęła miejsce trzecie.

    Podczas uroczystego spotkania w auli naszej komendy z udziałem kadry kierowniczej, rodziców uczennic, dyrektora Zespołu Szkół w Dobroniu Agnieszki Dolewy, wójta gminy Dobroń Roberta Jarzębaka oraz członkini Zarządu Powiatu Ireny Grendy, zastępca komendanta nadkom. Mariusz Siejka wręczył gimnazjalistkom listy gratulacyjne. W nagrodę uczennice pojadę również z policjantami do Warszawy, gdzie zwiedzą Sejm RP, Belweder oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

    Udostępnij