• News will be here
 • Na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości można sprawdzić rejestr osób skazanych za przestępstwa na tle seksualnym. Znajduje się w nim dwóch pabianiczan.

  1 stycznia udostępniono takie informacje. Wchodząc na stronę internetową Ministerstwa Sprawiedliwości, możemy sprawdzić, kto został skazany za przestępstwa na tle seksualnym. Rejestr składa się z dwóch części – publicznej i z dostępem ograniczonym. W publicznej zawarto informacje o najgroźniejszych seksualnych przestępstwach. Druga część przeznaczona jest dla służb, sądów i instytucji, które sprawują opiekę nad dziećmi. Te przed przyjęciem osoby do pracy będą musiały zobaczyć, czy w tym rejestrze nie znajduje się kandydat na proponowane stanowisko. Jeżeli nie dopilnują takiego obowiązku, mogą liczyć na karę grzywny lub nawet pozbawienia wolności.

  W rejestrze znajduje się imię i nazwisko osoby skazanej, data i miejsce urodzenia oraz miejsca przebywania. Możemy również się dowiedzieć, za jakie konkretnie przestępstwo został skazany.

  Wpisując w bazę danych Pabianice, wyświetlają się dwie skazane osoby. Pierwsza z nich to 38-letni Paweł K. Mężczyzna 18 grudnia 1997 roku został skazany na 15 lat pozbawienia wolności za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, gwałt oraz rozbój oraz na 8 lat pozbawienia praw publicznych. Wyrok zakończył odsiadywać w 2012 roku.

  Kolejny skazany na tle seksualnym to 62-letni Wojciech W. Został skazany w 1977 roku na 7 lat pozbawienia wolności, 3 tys. zł grzywny oraz 2 lata pozbawienia praw publicznych za gwałt.

  Udostępnij