• Przeżyć ze sobą pięćdziesiąt, pięćdziesiąt pięć, a nawet i sześćdziesiąt lat, to nie lada wyczyn i powód do dumy. W czwartek, 25 stycznia, w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pabianicach celebrowali tę wyjątkową chwilę szczęśliwi małżonkowie.

    Diamentowe gody (60 lat) świętowały trzy pary: Elżbieta i Józef Cymermanowie, Marianna i Witold Majchrzakowie oraz Genowefa i Tadeusz Pirkowie. Szmaragdowe (55 lat) gody obchodziły dwie pary: Henryka i Jerzy Mamrotowie oraz Zofia i Marian Grzesiakowie, a jedenaście par – złote gody (50 lat): Janina i Sławoj Kokotowie, Marianna i Jan Kopania, Wiesława i Czesław Merdałowie, Halina i Mirosław Miksa, Aleksandra i Stanisław Millerowie, Stanisława i Zdzisław Młudzikowie, Lucyna i Stanisław Mosińscy, Ewa i Kazimierz Postowie, Danuta i Waldemar Sobolewscy, Mirosława i Jan Stankiewiczowie oraz Leokadia i Jerzy Zajdelowie.

    Prezydent Grzegorz Mackiewicz oraz wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek wręczyli Jubilatom ordery, kwiaty, dyplomy, koce oraz słodycze. W sali USC zebrała się również najbliższa rodzina i przyjaciele jubileuszowych małżonków. Wszyscy razem odśpiewali Sto lat.

    Udostępnij