• News will be here
 • W książce małe jest wielkie” to tegoroczne motto Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który pabianiccy uczniowie świętowali w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

  Dzień ten został ustanowiony przez IBBY – Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych w 1967 roku i przypada 2 kwietnia, czyli w urodziny Hansa Christiana Andersena.

  Święto obchodzimy, aby zwrócić uwagę na potrzeby młodego czytelnika, a także promować pisarzy i ilustratorów tworzących książki dziecięce – mówi Halina Grochowalska z MBP.

  Każdego roku inny kraj jest gospodarzem tego dnia i przygotowuje plakat i list do dzieci całego świata. Tym razem jest to Łotwa. W czasie uroczystości w bibliotece dzieci wysłuchały listu napisanego przez łotewską poetkę Inese Zandere, a także otrzymały do klas plakat zaprojektowany przez Reinisa Petersonsa.

  Nasi goście entuzjastycznie przyjęli prezentację nowości książkowych dostępnych w bibliotece, a potem mogli wyrazić swoje uwagi związane z czytaniem, za co otrzymali pamiątkowe zakładki – dodała bibliotekarka.

  Był też konkurs błyskawiczny, którego laureaci otrzymali książki z baśniami Andersena. Oczywiście, jak na urodziny przystało, nie mogło zabraknąć słodyczy, którymi obdarowano uczniów.

  Udostępnij