• News will be here
 • Hity na czasie” – taki tytuł nosił przegląd piosenki przedszkolaków zorganizowany przez Przedszkole Miejskie nr 4.

  W nowej sali Miejskiego Ośrodka Kultury w środę zaprezentowały się solistki i soliści z dziewięciu pabianickich przedszkoli. Przegląd piosenki był jednocześnie imprezą niespodzianką dla Misia Uszatka, patrona przedszkola z ulicy Żytniej.

  Jako pierwsze na scenie pojawiły się przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 8 w piosence „Bałkanica”. Po ich występie wszedł miś, który ze zdziwieniem rozejrzał się po sali.

  Co tu się dzieje? Co to za hałasy? Skąd tyle dzieci?

  – Uszatku, Uszatku, nareszcie jesteś. Gdzie ty się podziewałeś?

  Byłem na siłowni. Wracam, a tu…

  – A tu niespodzianka. Z okazji Twoich imienin przygotowaliśmy małą imprezę. Zaprosiliśmy dzieci z pabianickich przedszkoli, abyście świętowali wspólnie.

  I się zaczęło szaleństwo…

  Jako drugie z piosenką „Tamta dziewczyna” wystąpiło Przedszkole Miejskie nr 13. Potem na scenie reprezentanci PM nr 16 zaśpiewali piosenkę pt. „Pomimo burz”, przedszkolaki z PM 4 „Barcelonę”, a dzieci z PM 14 „Nie bój się chcieć”. Widownia oszalała, kiedy na scenę wskoczyła Ruda z ekipą z Czarodziejskiej Akademii, by wykonać hit „Ruda tańczy jak szalona”. Zaraz po niej „Łowcę gwiazd” zaśpiewały dzieciaki z Przedszkola Miejskiego nr 14. Piosenkę ekologiczną w rytmie „Miłości w Zakopanem” wykonali przedstawiciele PM nr 15. Pokaz przedszkolaków zakończył występ Przedszkola Miejskiego nr 5. Jeszcze raz zaśpiewano piosenkę „Tamta dziewczyna”.

  Na koniec Miś Uszatek podziękował wszystkim za wspaniałą niespodziankę.

  Cieszę się, że usłyszałem tyle hitów. Pozwólcie, że teraz ja coś dla was zaśpiewam.

  Była to kompozycja własna do muzyki Sofia Alvaro Soler. Cała sala oszalała…

  Udostępnij