• News will be here
  • W piątek, 13 kwietnia, na Piaskach odbyły się V mistrzostwa pierwszej pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

    Na siedmiu stacjach urazowych, jednej stacji Fun&Play oraz podczas rozwiązywania testu z zakresu historii PCK i pierwszej pomocy rywalizowało przez trzy i pół godziny dziewięć drużyn. Ze szkół średnich wystartowały I i II LO, ZS nr 1, 2 i 3 oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących z Łasku-Kolumny. Gimnazja reprezentowało Piątkowisko, Dłutów i Dobroń. Na I miejscach uplasowały się II Liceum Ogólnoształcące oraz Gimnazjum z Piątkowiska. Drużyny nagrodzono pucharami, dyplomami i złotymi medalami. Uczniowie otrzymali również apteczki pierwszej pomocy ufundowane przez firmę PAFANA oraz głośniki bluetooth ufundowane przez Lumileds, bilety do kina TOMI oraz nagrody ufundowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

    II miejsca zajęły Zespół Szkół Ogólnokształcących w Łasku-Kolumnie oraz Gimnazjum w Dobroniu. III miejsca I LO i Gimnazjum w Dłutowie. Zespoły Szkół nr 1, 2 i 3 otrzymały dyplomy za udział. II LO otrzymało również dyplom za stację Fun&Play.

    Najlepsza szkoła ponadgimnazjalna, czyli II Liceum Ogólnokształcące, reprezentować będzie Pabianice 12 maja na wojewódzkich mistrzostwach pierwszej pomocy w Łodzi.

    Udostępnij