• News will be here
 • W Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pabianicach zaprezentowali się w kolejnym przedstawieniu. W MOK-u widownia obejrzała „Wędrówkę do Krainy Oz”. Był to już 21. spektakl w ich wykonaniu.

  Tym razem zabierzemy państwa w podróż do krainy Oz, w tajemniczy i magiczny świat. Zależy nam na pokazaniu, że każdy z nas szuka w swoim życiu mądrości, odwagi do podejmowania różnych decyzji, a głównie to dotyczy osób niepełnosprawnych intelektualniemówi Anna Goral, pedagog specjalny. – Ich życie to ciągle zmaganie się z trudnościami dnia codziennego. Nasze przedstawienie chce pokazać, że wytrwałością i systematyczną pracą można osiągnąć bardzo wiele. Finałowa piosenka „Pokonaj siebie” da każdemu z nas do myślenia, że warto dążyć do swoich marzeń, planów i celów.

  Publiczność zgotowała aktorom burzę oklasków. Nie szczędzono ciepłych słów, były gratulacje i podziękowania. Na ręce głównej bohaterki Dorotki powędrowały kwiaty od przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Żeligowskiego i prezydenta Grzegorza Mackiewicza.

  Wyjątkowe przedstawienie, zagrane super. Jak zawsze przekazujecie nam głębokie myśli z życia, refleksje, to, co każdy z nas gdzieś tam głęboko w sercu chowa – powiedział Florian Wlaźlak, przewodniczący Rady Powiatu.

  W przedstawieniu wzięli udział: Andrzej Dobrosik, Małgorzata Domańska, Adam Dybka, Beata Góralczyk, Marek Bednarek, Renata Kowalska, Elżbieta Kraszewska, Izabela Landos, Łukasz Robert, Robert Panfilak, Milena Rabiega, Sylwia Szewczyk, Marta Szudarska, Ewa Szudzikowska, Marcin Szumigaj, Ewelina Magdziak, Arkadiusz Bratkowski, Leszek Knap, Izabela Stępień, Gabriel Perenc, Wojciech Gajzler i Jerzy Pacholski.

  Kadra Środowiskowego Domu Samopomocy: Anna Goral, pedagog specjalny, Dariusz Goral, terapeuta zajęć technicznych, Anita Mandat, terapeuta zajęć plastycznych, Joanna Szumigaj, terapeuta zajęć gospodarstwa domowego, Anna Wiszniewska, pedagog i terapeuta zajęć gospodarstwa domowego, Anna Lewandowska, kierownik ŚDS, oprawa materiału muzycznego – Marek Smuga.

  Zwieńczeniem wtorkowej imprezy był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i kadrę placówki.

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  1. Dziękujemy serdecznie redakcji Nowego Życia Pabianic za tak ciepłe i obszerne skomentowanie naszego przedstawienia

  Możliwość komentowania została wyłączona.