• Już w sobotę, 16 czerwca, PCK zaprasza na charytatywny rodzinny rajd rowerowy. Start o godzinie 10.00 z Lewityna.

  To będzie już II Rajd Rowerowy PCK. Na starcie mile widziane całe rodziny. Zbiórka w sobotę o godz. 9.00 na Lewitynie, koło siłowni. Start o godz. 10.00. Wpisowe tylko 5 zł.

  Rajd ma charakter charytatywny. Jedziemy, aby pomóc niepełnosprawnej Ani w zakupie sprzętu do rehabilitacji – mówi prezes PCK Małgorzata Grabarz.

  Rowerzyści mają do pokonania 20-kilometrowy odcinek. Kto weźmie udział w rajdzie, otrzyma upominek oraz poczęstunek. Dla najmłodszego i dla najstarszego uczestnika przewidziano dodatkowe nagrody.

  W czerwcu PCK zbiera krew dla dzieci. W poniedziałek, 18 czerwca, kolejna akcja. „Krew dla dzieci” zbierana będzie przed ratuszem w godz. 14.00 – 17.00.

  W tym dniu zaplanowało również finał „Gorączki złota”.

  Zapraszamy każdego mieszkańca do wsparcia naszej akcji, przynosząc złote monety o nominałach 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy. Akcja jest przeznaczona na wypoczynek dzieci z rodzin, gdzie matki samotnie je wychowują – dodaje prezes.

  Każdy kto przyniesie złote monety otrzyma słodki upominek od wolontariuszy PCK.

  18 czerwca podczas poboru krwi dla dzieci i finału „Gorączki złota” przeprowadzona zostanie również zbiórka plastikowych nakrętek pod hasłem „Daj nakrętkę albo dwie – dobrym sercem podziel się”. Tę akcję nasi wolontariusze PCK kontynuują już od kilku lat. Celem jest pomoc dzieciom niepełnosprawnym z miasta i powiatu. Za pozyskane fundusze ze sprzedaży nakrętek PCK kupuje sprzęt rehabilitacyjny.

  Zachęcamy wszystkich do wsparcia inicjatywy wolontariuszy PCK. W ciągu paru lat zostały podarowane niepełnosprawnym dzieciom dwa podnośniki, trzy rowerki do rehabilitacji kończyn i bieżnia – wymienia Małgorzata Grabarz.

  Udostępnij