• Nordic walking bije rekordy popularności. Na ścieżkach leśnych spotkać można miłośników chodzenia z kijami w bardzo zróżnicowanym wieku, od przedszkola do seniora.

  Grupa treningowa „Forma na Piątkę NW” skupia kilkadziesiąt osób. Charakterystyczne jasnozielone koszulki rzucają się wszystkim w oczy. Niedawno przedstawiciele tej grupy byli gośćmi na parafialnym festynie rodzinnym przy kościele Trójcy Przenajświętszej.

  Założyciel grupy Mirosław Frankiewicz opowiedział o nordic walking, zaprezentował kije, zwrócił uwagę na prawidłową postawę i sposób poruszania się. Z ogromnym zainteresowaniem uczestnicy przysłuchiwali się prezentacji.

  Grupa zaciekawionych prawidłowym chodzeniem przyglądała się technice jaką zaprezentowała Aleksandra Grądzka-Możyszek, wicemistrzyni Polski w maratonie NW, i Agnieszka Miroyjan, instruktorka nordic walking – powiedział Mirosław Frankiewicz.

  Chętni próbowali swoich sił na początku podczas ćwiczeń rozgrzewających, a później podczas minimarszu NW. Zainteresowanie rosło z minuty na minutę. Izabela Wągrowska, Agnieszka Kędzierska i Dorota Olejniczak z radością wspierały miłośników chodzenia z kijami i tych, którzy pierwszy raz mieli je w ręce. „Forma na Piątkę NW” zaprezentowała też inne formy aktywności ruchowej, takie jak Power Walk i Slow Jogging.

  Forma zaprasza wszystkich chętnych na treningi w każdy wtorek, czwartek i niedzielę. Instruktorzy zachęcają również do zapisywania się na II Pabianicki Marsz Nordic Wal king – Forma na Piątkę NW. 23 września pomaszerujemy pięknymi leśnymi ścieżkami w Tereninie. Zapisy za pośrednictwem inessport.

  Udostępnij