• News will be here
 • Od lat PCK prowadzi w szkołach, przedszkolach i zakładach pracy „Gorączkę złota”. Akcja ma pomóc w zorganizowaniu letniego wypoczynku dla dzieci z miasta i powiatu.

  Tegoroczny finał (18 czerwca) pozwolił na wyłonienie „najlepszego zbieracza złota”. Na I miejscu wśród szkół podstawowych uplasowała się SP w Dłutowie, która zebrała 106,10 kg złotych monet. II miejsce zajęła SP nr 9 (80 kg), III m. – SP w Pawlikowicach (27 kg).

  W zbieranie złotych 1-, 2- i 5-groszówek włączyły się także SP nr 2, 3, 5, 8, 13, 14, 17 oraz SP z Piątkowiska, Woli Zaradzyńskiej, Ksawerowa, Bychlewa, Petrykozów oraz Burzenina. Wszystkie szkoły otrzymały podziękowania za udział w akcji.

  Wśród przedszkoli wygrało Przedszkole Miejskie nr 16, które zebrało 8,40 kg miedziaków. Wśród szkół średnich zwyciężył Zespół Szkół nr 3 (68,15 kg), II m. – ZS w Złoczewie (38 kg), III m. – ZS nr 2. Dyplomy za udział otrzymały również szkoły ZSCKR w Widzewie i I LO w Pabianicach oraz ZSP nr 2 w Sieradzu.

  Nie udało się pobić rekordu z zeszłego roku. Wtedy uzbierano ponad 800 kilogramów, a w tym tylko 669 – mówi Małgorzata Grabarz, prezes OR PCK. – Dzięki zbiórce złotych monet troje dzieci wyjedzie na letni wypoczynek.

  18 czerwca przed ratuszem, podczas poboru krwi dla dzieci i finału „Gorączki złota”, wolontariusze PCK zbierali również plastikowe nakrętki. Akcję „Daj nakrętkę albo dwie – dobrym sercem podziel się” nasi wolontariusze kontynuują już od kilku lat. Celem jest pomoc niepełnosprawnym dzieciom. Za pozyskane fundusze ze sprzedaży nakrętek PCK kupuje sprzęt rehabilitacyjny. Dotąd podarowano dzieciom dwa podnośniki, trzy rowerki do rehabilitacji kończyn oraz bieżnię.

  Udostępnij