• News will be here
 • Kierownik zdruzgotany. Przychodnia psychiatryczna przestaje przyjmować pacjentów…

  Lekarz Jacek Koprowicz, kierownik Pabianickiego Centrum Psychiatrycznego, nie kryje rozczarowania. Po nieudanych negocjacjach pomiędzy PCM a NFZ przychodnia przestaje przyjmować pacjentów. Takiego scenariusza nie spodziewał się nikt. Jak grom z jasnego nieba spadła informacja, że Pabianickie Centrum Medyczne nie porozumiało się z Narodowym Funduszem Zdrowia w sprawie wysokości kontraktu. Jak wskazuje PCM, ten był o wiele niższy niż dotychczasowy. Kontrakt przez wiele lat był aneksowany, nie rozpisano nowego konkursu. Na ten krok NFZ zdecydował się dopiero w tym roku. PCP, sądząc, że idzie lepsze, przystąpiło do niego. Po cichu liczono na zwiększenie.

  W telewizji tyle mówiło się, że rząd przeznacza większe pieniądze na leczenie psychiatryczne – mówi Jacek Koprowicz, kierownik Pabianickiego Centrum Psychicznego.

  Tak się jednak nie stało. NFZ zaproponował nam kontrakt blisko o połowę niższy niż dotychczas. Zarząd wyraźnie się sprzeciwił.

  Zaproponowane stawki absolutnie nie gwarantują prawidłowego leczenia. Po pierwsze musielibyśmy zmniejszyć liczbę pacjentów w naszej przychodni, przestać współpracować z DPS i MCPS, a także zmniejszyć wynagrodzenie lekarzy. Na to nikt się nie zgodzi.

  więcej w papierowym wydaniu „Nowego Życia Pabianic” nr 28/2018

  Udostępnij