• News will be here
 • Koalicja dla Pabianic Grzegorza Mackiewicza to pięć ugrupowań, które chcą powalczyć w nadchodzących wyborach samorządowych. Wspólnie ułożyły listy kandydatów na radnych do Rady Miejskiej i do Rady Powiatu. Oprócz partii w tym gronie znalazły się także ważne dla miasta stowarzyszenia, grupy lokalne oraz osoby zaufania publicznego.
  Na listach Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicja dla Pabianic Grzegorza Mackiewicza znajdą się przedstawiciele środowisk rowerowych, artystycznych, sportowych, senioralnych oraz młodzi pabianiczanie. Razem z nimi do wyborów z jednej listy pójdą kandydaci: Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Bloku Samorządowego Razem i Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  Koalicja postawiła również na kobiety. 50 procent kandydatów zawiązanej koalicji będą stanowiły panie. Dzięki temu interesy pabianiczanek będą reprezentowane jeszcze lepiej.
  Kandydatem na prezydenta Koalicji dla Pabianic jest Grzegorz Mackiewicz – obecny prezydent:
  Połączyliśmy siły nie dlatego, że to jest proste. Połączyliśmy się, bo to było najtrudniejsze – mówi obecny prezydent. – Niełatwo pogodzić własne poglądy, prywatne przekonania, partyjne zobowiązania tylu osób. Ale czego nie robi się dla dobra Pabianic? Jesteśmy gotowi, silni i zdeterminowani, by dalej zmieniać nasze miasto. To musi się udać, bo łączą nas Pabianice.
  Kontrkandydatem dla Mackiewicza będzie Włodzimierz Stanek z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

  Udostępnij