• W środę, 29 sierpnia, rozbłysnęło nowe oświetlenie uliczne na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej i Orlej oraz przy Szkole Podstawowej nr 17.

    Przed wakacjami obiecywaliśmy, że takie oświetlenie zostanie uruchomione i tak też się stało. W maju podpisaliśmy umowę z pabianickim wykonawcą. Oświetlone przejścia są kontynuacją działań z ubiegłego roku, kiedy na ulicy Grota Roweckiego również uruchomiliśmy oświetlenie trzech przejść dla pieszych – powiedział starosta Krzysztof Habura.

    Przedstawiciele powiatu dokonywali objazdu ulic powiatowych, by zobaczyć, w których miejscach jest najciemniej. O doświetlenie przejścia przy siedemnastce wnioskowali rodzice oraz dyrekcja szkoły.

    Bezpieczne i estetyczne miasto to jest priorytet tej kadencji dla nas i konsekwentnie te zadania realizujemy. Jednym z tych elementów to są światła i kocie oczka. W tej chwili pracujemy nad budżetem na rok przyszły i będziemy kontynuować doświetlenie tych najbardziej newralgicznych miejsc. Apeluję, żeby mieszkańcy i radni zgłaszali potrzeby w tym zakresie – dodał Arkadiusz Jaksa, wiceprzewodniczący Rady Powiatu.

    Koszt tej inwestycji to 46 tysięcy złotych. Opłaty za prąd będzie pokrywała kasa miasta.

    Udostępnij