• Piękna pogoda dopisała na tegorocznych powiatowo-gminnych dożynkach, które hucznie obchodzono w Piątkowisku.
  Zainaugurowała je msza święta polowa odprawiona na stadionie sportowym. Po niej licznie zebranych gości przywitali starosta Krzysztof Habura oraz gospodarz dożynek wójt gminy Pabianice Henryk Gajda. Chleb podarowali im dożynkowi starostowie Joanna Ambroziak i Wiesław Grelus.
  Jako starostwie tegorocznych dożynek przekazujemy na ręce panów dorodny bochen chleba wypieczony z ziaren zbóż zebranych tego roku. Dzielcie go sprawiedliwie, by tego chleba nikomu nie zabrakło – powiedziała Joanna Ambroziak.
  Wójt Henryk Gajda także podziękował za chleb upieczony z tegorocznych zbóż: – Obchodzimy dzisiaj święto plonów naszej ziemi. Dla każdego rolnika to jeden z najważniejszych dni w roku, gdyż oznacza zakończenie ciężkiej pracy, radość z jego efektów i odpoczynek. W misternie wykonanych wieńcach wpleciona jest wdzięczność za pomyślne zbiory oraz przywiązanie mieszkańców do tradycji ziemi, która daje życie.
  Po przemowach starosty i wójta częstowano chlebem gości i mieszkańców Piątkowiska. Następnie rozpoczęło się przekazanie wieńców dożynkowych przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich przedstawicielom duchowieństwa, parlamentarzystom, wojewodzie, marszałkowi województwa, władzom powiatu i miasta, wójtom poszczególnych gmin oraz przedstawicielom służb mundurowych. Towarzyszyły temu wiersze oraz przyśpiewki autorstwa gospodyń.
  Po oficjalnych uroczystościach przyszedł czas na część artystyczną. Na scenie wystąpili między innymi Gminna Orkiestra Dęta z Górki Pabianickiej, zespół pieśni i tańca „Bychlewianka” oraz Bogdan Borowski, który wykonywał piosenki zespołu „Milano”.
   

  Udostępnij