• Od poniedziałku, 10 września, od godz. 8.30 autobusy linii 1 będą kursować objazdem.

    Ponieważ Zakład Energetyki Cieplnej rozpocznie wymianę sieci cieplnej w ulicach Orlej i Konopnickiej, na odcinku od Konopnickiej do Tkackiej, zaplanowano objazd dla autobusów. To będzie I etap prac, który potrwa około 2 tygodni. Następny etap, po 24 września, obejmie kolejny odcinek ulicy Orlej, od Konopnickiej do Cichej.

    Ruch samochodów osobowych na Wileńskiej i Orlej będzie się odbywał, ale kierowcy powinni liczyć się z utrudnieniami. Objazdem zostaną natomiast skierowane autobusy linii 1. Z Dworca PKP dojadą bez zmian do przystanku Śniadeckiego/Wileńska, dalej pojadą zmienioną trasą: Śniadeckiego, Moniuszki, Kochanowskiego do Orlej i następnie stałą trasą w kierunku Waltera Jankego. Analogiczna trasa objazdu będzie obowiązywać w przeciwnym kierunku.

    Zawieszone przystanki w kierunku Waltera Jankego to: Wileńska/Śniadeckiego i Wileńska/Cmentarna. Zawieszone przystanki w kierunku Dworca PKP: Wileńska/Toruńska. Przystanki dodatkowe w kierunku Waltera Jankego: Moniuszki/Niecała, Moniuszki/Wysoka oraz przystanki dodatkowe w kierunku Dworca PKP: Moniuszki/Toruńska, Moniuszki/Ostatnia.

    Udostępnij