• News will be here
 • We wtorek, 11 września, w siedzibie PCK przy ul. Moniuszki 16 wolontariusze rozdali szkolne wyprawki dla uczniów szkół podstawowych z Pabianic i z naszego powiatu.

  Zbiórka przyborów szkolnych trwała od 20 sierpnia do 2 września w czterech marketach: Carrefour, Tesco oraz w dwóch Biedronkach przy Łaskiej i w Ksawerowie. W Tesco dodatkowo zostały zbierane fundusze – mówi prezes PCK Małgorzata Grabarz.Tegoroczna wyprawka wypadła dobrze. Ludzie nadal wspierają Polski Czerwony Krzyż, za co im bardzo dziękujemy.

  Na wyprawkę wydano 6200 złotych, każda to koszt ok. 35 złotych. Udało się jeszcze przygotować 22 plecaki szkolne z całym wyposażeniem. Kilkanaście plecaków kupiono z akcji „Gorączka złota 2018” (znaczną część pieniędzy z tej akcji przeznaczono na wypoczynek letni trojga dzieci).

  10 plecaków podarował nam hipermarket Carrefour. Do tych plecaków zostały dorzucone między innymi zeszyty, kredki, pisaki, zestawy geometryczne. Z pieniędzy zebranych w Tesco dokupiono pojemniki ze słomką oraz śniadaniówki – dodaje pani prezes.

  Tegoroczną wyprawkę otrzymało 19 szkół podstawowych, w tym każda po 10 wyprawek + 2 plecaki dla najbardziej aktywnych szkół. Podczas wręczania paczek w siedzibie PCK byli obecni nie tylko uczniowie poszczególnych szkół, ale również Paweł Wiatrowski, przedstawiciel hipermarketu Carrefour.

  Udostępnij