• Parafia Trójcy Przenajświętszej liczy sobie 20 lat. Jubileusz uroczyście obchodzono w pierwszą niedzielę września.

  Jubileuszową mszę świętą celebrował ks. arcybiskup senior Władysław Ziółek. W uroczystości uczestniczyli prezydent Grzegorz Mackiewicz, przedstawiciele władz miasta i gminy, straży pożarnej, kapłani z dekanatu pabianickiego, księża, którzy pracowali w parafii w poprzednich latach, oraz parafianie i osoby, które wspierały budowę kościoła.

  Cieszę się, że ksiądz arcybiskup jest dzisiaj z nami. Dwadzieścia lat temu powołał do istnienia naszą parafię – przypominał proboszcz ks. Jerzy Rzepkowski.

  1 września 1998 roku parafia pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej została powołana do istnienia przez arcybiskupa łódzkiego Władysława Ziółka. Pierwszym proboszczem został ks. Stanisław Wroński. 29 kwietnia 2002 roku rozpoczęto budowę kościoła, 21 października 2007 roku nastąpiło wmurowanie aktu erekcyjnego i poświecenie murów kościoła przez ks. abpa Władysława Ziółka.

  Parafia jest miejscem miłości i wspólnoty. Dziękuję proboszczowi, że zbudował żywy fundament. Wiem, ile trudu było, ale pracował dla Boga i parafii. Parafianom dziękuję za wspólny wysiłek budowania Domu Bożego. Bez was ta świątynia by nie powstała – mówił w kazaniu ks. arcybiskup i dodał: – Umacniajcie się nawzajem, z ufnością patrzcie w przyszłość. Gratuluję wam i składam życzenia na następne jubileusze. Trwajcie mocno w wierze i pokonujcie słabości.

  W trakcie mszy ks. arcybiskup poświęcił kościelne witraże.

   

  Udostępnij