• 16 września rozpocznie się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Kulminacją będzie piknik na Lewitynie z okazji Dnia bez Samochodu. Tematem tegorocznej edycji jest multimodalność „Przesiadaj się i jedź”.

  16 – 22 września

  Przez cały tydzień będzie prowadzona akcja „Książka w drodze”, czyli mobilna biblioteka dostępna w wybranych autobusach MZK. Do dyspozycji pasażerów będą książki z Miejskiej Biblioteki Publicznej, które można wziąć do domu, przeczytać i podać dalej. Rusza również piąta edycja konkursu „Kolorowy Bilet”. Uczniowie klas IV-VII mogą zaprojektować szatę graficzną biletu, tym razem o nominale 65 groszy. Zwycięski projekt będzie wydrukowany w nakładzie 30 tys. egzemplarzy i wprowadzony do dystrybucji (szczegóły wkrótce na stronie www.komunikacjapabianice.pl). Planowana jest premiera książki „Przystanek Pabianice – z historii miejskiej komunikacji”, przygotowanej przez Muzeum Miasta Pabianic. 18 i 20 września w godzinach 15.00 – 17.00 zaplanowano Malowane przystanki”, czyli artystyczne dekorowanie specjalnej konstrukcji ulokowanej blisko przystanków przy SDH-u.

  22 września

  W Europejskim Dniu bez Samochodu odbędzie się piknik na Lewitynie w godzinach 12.00 – 17.00. Zapraszamy do pozostawienia samochodu w garażu. Na piknik dojadą autobusy linii 1, 2, 5, 7 i 260. Wśród atrakcji m.in. konkurs dla dzieci i wielkoformatowa gra planszowa z wiedzy o ruchu rowerowym, „owocorower” (czyli miksujesz owoce za pomocą siły własnych nóg), zawody w przeciąganiu na linie autobusu Jelcz Vero oraz w przerzucaniu opon, alkogogle i trasa z przeszkodami, strefa najmłodszego pasażera, czyli malowanie buziek i tworzenie przypinek do odzieży, darmowy popcorn i wata cukrowa. Będzie znakowanie rowerów przez strażników miejskich i punkt informacyjny naszej policji (np. jak prawidłowo korzystać z dróg dla rowerów). Konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych.

  22 września można bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej na podstawie dowodu rejestracyjnego. Razem z właścicielem auta bez opłat mogą podróżować także osoby towarzyszące.

  Udostępnij