• Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego odbyły się przy pełnej sali widowiskowej. Były życzenia, występy oraz wyjątkowa wystawa.

  Uroczystość miała miejsce 24 października w Miejskim Ośrodku Kultury. Sala pękała w szwach i zabrakło miejsc siedzących. Przybyli goście zgodnie stwierdzili, że życzą wszystkim pabianiczanom takiej pogody ducha, jaką mają podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z ulicy Cichej. Były kwiaty, życzenia i wzruszenie.

  Dzisiaj chciałabym wyróżnić głównie kadrę. Wszystko co się dzieje w placówce to zasługa pracowników. To oni prowadzą zajęcia, mają pomysły, które pomagają uczestnikom w realizacji swoich zadań. Jestem osobą, która odpowiada za wszystko, ale sama nie dałabym rady. Bardzo gorąco dziękuję kadrze powiedziała Anna Ornaf, kierownik ŚDS.

  Po części oficjalnej nadszedł czas na występy artystyczne. Na scenie pojawili się podopieczni SDŚ, którzy zabrali gości w muzyczną podróż. Żaden z zaprezentowanych utworów nie był przypadkowy, niósł dla uczestników przesłanie.

  W galerii MOKu zaprezentowano prace uczestników ŚDS. Budziły podziw i zachwyt zebranych. Wspaniałe rękodzieła, piękne obrazy, rzeźby, pluszaki. W ich powstanie włożono dużo pracy i serca, a efekt jest fenomenalny.

  Uroczystość zakończył poczęstunek oraz miłe pogawędki przy kawie.

   

  Udostępnij