• News will be here
 • 15 listopada w Szkole Podstawowej w Bychlewie rozegrano mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

  Do rywalizacji dziewcząt przystąpiły tylko dwie szkoły. W jedynym pojedynku Szkoła Podstawowa nr 1 pokonała „czternastkę” 3:0. Zespół SP nr 1 pod opieką Jolanty Duliniec grał w składzie: Amelia Kisiel, Maria Kisiel i Wiktoria Polakowska.

  Wśród chłopców o tytuł mistrzowski i awans do półfinału wojewódzkiego rywalizowały cztery drużyny z SP w Pawlikowicach, SP w Chechle oraz SP 9 i SP 17. Bezkonkurencyjna była drużyna z Pawlikowic, która wygrała wszystkie pojedynki: z SP w Chechle (3:0), z SP 17 (3:2) i z SP 9 (3:2). II m. – SP 17, III m. – SP 9, IV m. – SP w Chechle. Zespół ze Szkoły Podstawowej w Pawlikowicach pod opieką Iwony Turczyńskiej grał w składzie: Bartosz Adamiak, Łukasz Kuryłek i Szymon Matuszewski.

  * * *

  W igrzyskach młodzieży szkolnej dziewcząt rywalizowały uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 9 i nr 14, z Gimnazjum im. św. Wincentego a’Paulo oraz ze szkół w Bychlewie i Dobroniu. Najlepsze okazały się dziewczęta ze SP nr 9, tracąc tylko jednego seta. Na II miejscu uplasowały się pingpongistki z Gimnazjum im. św. Wincentego a’Paulo, III m. – SP Bychlew, IV m. – SP Dobroń, V m. – SP 14. Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9 pod opieką Marcina Owczarka grała w składzie: Natalia Andrzejewska i Justyna Tust.

  Wśród chłopców po wygraniu wszystkich pojedynków zwycięzcami zostali uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątkowisku. II m. – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dłutowie, III m. – SP 17, IV m. – SP w Lutomiersku, V m. – SP w Chechle. Drużyna z Piątkowiska pod opieką Mariusza Świrniaka grała w składzie: Jan Gorzela, Kamil Jurowski i Piotr Zalas.

  * * *

  Uczennice z pięciu szkół średnich (I LO, II LO, ZS nr 1, 2 i 3) walczyły o tytuł mistrzowski. Najlepsze były pingpongistki II LO, które ograły wszystkie rywalki: I LO (3:1), ZS 1 (3:0), ZS 2 (3:0) i ZS 3 (3:0). II m. – I LO, III m. – ZS nr 2, IV m. – ZS nr 1, V m. – ZS nr 3. Drużyna z II LO pod opieką Barbary Szałabskiej grała w składzie: Karolina Bączyk, Julia Pietrowska i Malwina Rzepecka.

  Wśród chłopców najlepsi okazali się uczniowie Zespołu Szkół nr 2, którzy również gładko pokonali swoich rywali: ZS 1 (3:0), ZS 3 (3:0), I LO (3:0) i II LO (3:1). II m. – II LO, III m. – I LO, IV m. – ZS nr 3, V m. – ZS nr 1. Drużyna ZS nr 2 pod opieką Krzysztofa Lewandowskiego grała w składzie: Kacper Karpiński, Jakub Pielużek, Kamil Wojciechowski.

  Udostępnij