• News will be here
 • Już nie możemy doczekać się zapowiadanej modernizacji linii kolejowej. W Pabianicach prace ruszą wiosną przyszłego roku.

  Polskie Linie Kolejowe przeprowadzają gruntowną modernizację linii na trasie Łódź Kaliska – Sieradz. Na stacjach i przystankach Lublinek, Pabianice, Chechło, Dobroń, Kolumna, Łask, Zduńska Wola przebudowane zostaną perony. Dla pasażerów będą nowe wiaty i ławki. Lepsze oświetlenie i oznakowanie ułatwi orientację. Na stacjach Pabianice i Zduńska Wola powstaną przejścia podziemne wyposażone w windy dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Wygodne dojścia do pozostałych przystanków umożliwią pochylnie. Na odcinku Łódź Kaliska – Zduńska Wola przebudowanych i wyremontowanych zostanie 5 wiaduktów, 12 mostów kolejowych i 12 przepustów.

  Aktualnie prace trwają na trasie Łask – Zduńska Wola (na zdjęciu). Wybudowano nowy tor i sieć trakcyjną oraz przebudowano mosty i przepusty pod jednym z torów. Jeszcze w grudniu pociągi na odcinku Łask – Zduńska Wola pojadą po nowym torze. Do kwietnia skończony będzie także drugi tor. W maju pociągi będą kursowały dwoma torami dostosowanymi do prędkości 120 km/h. Pozwoli to na skrócenie czasu podróży między Łodzią Kaliską a Zduńską Wolą i Sieradzem o około 15 minut.

  Efektem inwestycji za 290 mln zł, prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA, będzie lepsza obsługa pasażerów, wzrost bezpieczeństwa oraz krótsze podróże.

  Prace w Pabianicach ruszą w II kwartale 2019 roku. Zakończenie inwestycji zaplanowano w III kwartale 2020 roku.

  foto: PLK

  Udostępnij