• News will be here
 • Miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie dworca autobusów miejskich na pętli przy ul. Waltera Jankego.

  Zamiast dotychczasowego kontenera pochodzącego z przełomu lat 80. i 90. XX wieku zostanie wybudowany nowy, niewielki budynek o powierzchni użytkowej 54 metrów kwadratowych.

  – Będzie w nim poczekalnia dla pasażerów, kasa biletowa, pomieszczenie socjalne dla pracowników MZK oraz toalety, w tym dla pasażerów, i pomieszczenie techniczne – opowiada Aneta Klimek, rzecznik prezydenta. – Ponadto zaplanowano zagospodarowanie otoczenia, w tym wymianę zniszczonej nawierzchni asfaltowej na trwalszą betonową. Nowy budynek będzie też objęty monitoringiem wizyjnym.

  Wykonawcy mają czas na składanie ofert w przetargu do środy, 20 lutego. Wyłoniona firma będzie miała na wykonanie zamówienia 12 miesięcy od dnia podpisania umowy.

  To kolejny etap realizacji projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

  Na ilustracji: projekt elewacji projektowanego budynku na pętli Waltera Jankego

  Udostępnij