• News will be here
 • Już w poniedziałek, 11 lutego, rozpoczną się ferie. Potrwają dwa tygodnie. Czas bez szkoły nie będzie czasem straconym, o co zadbają pabianiccy organizatorzy zimowego wypoczynku. Co zaplanowali?

  Jedną z atrakcji niewątpliwie będzie impreza organizowana przez Starostwo Powiatowe 17 lutego (niedziela) w godz. 13.00 – 17.00 w Powiatowej Hali Sportowej. Mile widziane dzieci w wieku od 1 roku do 12 lat. Zaplanowano dla nich gry i zabawy oraz animacje, ściankę wspinaczkową i dmuchany plac zabaw. Będzie też ciepła zupa i słodki poczęstunek. Wszystko gratis, tylko trzeba mieć buty na zmianę!

  Feriada z Idolkiem

  Jak co roku Feriadę organizuje Młodzieżowy Dom Kultury. W poniedziałek, 11 lutego, o godz. 10.00 ruszą eliminacje XVII edycji konkursu piosenki IDOLEK. Będą też warsztaty plastyczno-językowe i modelowanie w glinie ceramicznej. We wtorek zabawy z językiem angielskim, modelowanie w glinie oraz Ferie z gitarą i fitness. W środę (13 lutego) MDK proponuje o godz. 10.00 rajd karnawałowy, a dla tych, którzy na rajd nie pójdą, będą warsztaty plastyczne i teatralne dramy edukacyjne. 14 lutego podczas warsztatów powstaną walentynkowe serduszka. Dodatkowo zajęcia taneczne: salsa solo i step w rytmie house. W piątek, 15 lutego, o godz. 17.00 – koncert finałowy konkursu piosenki IDOLEK. Drugi tydzień ferii (18 lutego) rozpoczną warsztaty plastyczne inspirowane twórczością Władysława Strzemińskiego, a po nich gry i zabawy ruchowe z elementami ćwiczeń korekcyjnych oraz turbo spalanie – trening obwodowy. 19 i 20 lutego warsztaty plastyczne połączone z pokazem „Artystą być – pejzaż zimowy” – inspirowane malarstwem Juliana Fałata. 21 lutego – warsztaty plastyczne inspirowane twórczością Edwarda Dwurnika.

  MDK zaprasza również na zajęcia świetlicowe codziennie w pierwszym tygodniu ferii (pn. 11.30 – 14.00; wt. 11.30 – 14.00; śr. 11.30 – 14.00; czw. 11.30 – 14.00; pt. 10.00 – 14.00).

  Zdobywanie ośmiobibliotecznika

  Miejska Biblioteka Publiczna i jej filie zapraszają dzieci i młodzież do siebie na ferie. Zajęcia rozpoczynają się codziennie o godz. 11.00. Biblioteka dla dzieci (św. Jana 10): 11 lutego – projekcja filmu „Bajka retro”, 13 lutego – zajęcia plastyczne „Kraina zimy”, 15 lutegozajęcia plastyczne „Minecraft z papieru”, 18 lutego – „Bajka retro” – film, 20 lutego – zajęcia z masą solną „Wesołe bałwanki”, 22 lutego – podchody i zagadki „Gdzie mieszka yeti?”. Filia nr 2 (Łaska 46/48): 14 i 21 lutego – gra „Zdobywanie ośmiobibliotecznika”. Filia nr 4 (20 Stycznia 14): 12 i 19 lutego – zabawy z książką „Zimowy teatrzyk”. Wstęp wolny.

  Smaki renesansu

  Muzeum Miasta Pabianic zaprasza pabianiczan (osoby indywidualne i grupy zorganizowane) na zimowe spotkania. W pierwszy czwartek ferii (14 lutego) o godz. 11.00 muzeum proponuje „Smaki renesansu”, czyli zajęcia w formie gry muzealnej przybliżające zwyczaje kuchni renesansowej w Polsce. Zajrzymy do jadalni dworu królewskiego i magnackiego, izby mieszczan i chłopów oraz pracowni toruńskiego cukiernika. Uczestnicy spotkania poznają tradycyjną kuchnię lokalną, a także historie produktów będących w XVI wieku nowością i rarytasem tylko dla zamożnych. 21 lutego o godz. 11.00 – „Ptasia stołówka, czyli jak mądrze dokarmiać ptaki zimą”. Zajęcia poświęcone najpospolitszym zimującym w Polsce ptakom oraz sposobom, w jakie można je wówczas dokarmiać. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak i czym przywabić konkretne gatunki do zimowych stołówek i jak dokarmiać ptaki, aby im nie zaszkodzić. Zajęcia zakończy wykonywanie przez uczestników tzw. ptasich pyz. Wstęp wolny.

  Grupy zorganizowane należy umawiać z Justyną Ruszkiewicz (tel. 42 215-39-82 wew. 24, e-mail: edukacja@muzeum.pabianice.pl) i z Tomaszem Przybylińskim (tel. 694-415-250, e-mail: przyroda@muzeum.pabianice.pl).

  Udostępnij