• News will be here
 • VI Targi Edukacyjne Uczelni Wyższych i Szkół Policealnych zorganizowane przez Społeczną Akademię Nauk odbyły się we wtorek, 26 lutego, w Powiatowej Hali Sportowej.

  Impreza pod patronatem honorowym starosty przyciągnęła młodzież ze szkół średnich. Uroczystego otwarcia dokonali: Mariusz Glinkowski ze Społecznej Akademii Nauk Akademickie Inicjatywy, starosta Krzysztof Habura, Liliana Forysiak, naczelnik wydziału oświaty i wychowania w starostwie, oraz Beata Drabikowska, wicedyrektor II Liceum Ogólnokształcącego.

  Podczas edukacyjnego wydarzenia uczniowie szkół średnich mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami uczelni i szkół policealnych, poznać i wybrać kierunek dalszego kształcenia, dowiedzieć się, jakie są wymagania podczas rekrutacji czy zadać nurtujące pytania.

  – O targach dowiedziałam się w szkole. Według mnie fajnie, że są organizowane, ponieważ można przejrzeć oferty studiów. Mnie najbardziej interesuje dietetyka i kosmetologia – mówi Patrycja Sochacka z II LO.

  O potrzebie organizacji tego typu targów przekonał się także Jakub Kozdroń z Zespołu Szkół nr 2: – Dzisiaj chciałem się dowiedzieć, która szkoła oferuje kierunek japonistyki. Japonią zainteresowała mnie koleżanka, która mi podała anime i dzięki temu zacząłem się interesować historią Japonii, kulturą i serialami. Teraz jeszcze w domu uczę się języka japońskiego. Oprócz japonistyki myślę jeszcze o informatyce i grafice.

  Na targach w Pabianicach wystawiły się: Politechnika Łódzka, Powiatowy Urząd Pracy w Pabianicach, Społeczna Akademia Nauk z Łodzi, Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu Łódź, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna Łódź, Grupa Uczelni Vistula z Warszawy, Licea i Szkoły Policealne Cosinus, Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ, Uniwersytet Przyrodniczy z Poznania, Studium Pracowników Społecznych i Medycznych oraz Zespół Szkół nr 3 Pabianice.

  Udostępnij