• News will be here
 • Dziś Sąd Rejonowy rozpatrywał wniosek prokuratury o areszt tymczasowy dla Bożeny K. oraz jej syna Konrada K.

  Sąd przychylił się do wniosku prokuratury połowicznie. Zastosował areszt tymczasowy wobec Konrada K., syna znanej farmaceutki (mama została zwolniona). Prokuratura uważa, że istnieje obawa matactwa, a mężczyzna jest podejrzany o popełnienie przestępstwa zagrożonego wysoką karą.

  Przypomnijmy: Do zatrzymań doszło 6 marca. W godzinach porannych nasi policjanci wraz z wydziałem korupcji KWP w Łodzi na polecenie Prokuratury Rejonowej w Pabianicach zatrzymali 9 osób, w tym 7 kobiet i 2 mężczyzn. To właściciele i kierownicy aptek z Pabianic, Łodzi i Sieradza, gdzie w sposób nielegalny realizowano lewe recepty. Wśród zatrzymanych znalazła się pabianicka farmaceutka Bożena K., która została nawet odznaczona Odznaką Honorową „Za zasługi dla ochrony zdrowia” i jest osobą z tzw. „świecznika”.

   Prokuratorzy przedstawili podejrzanym łącznie kilkaset zarzutów dotyczących wyłudzeń refundacji z NFZ, gdzie łączna kwota tych świadczeń wyniosła blisko 8 milionów złotych – informuje Joanna Szczęsna, rzecznik KPP Pabianice.

  Zatrzymania to efekt prowadzonego od kilku miesięcy śledztwa związanego z przestępczą działalnością 55-letniego lekarza psychiatry.

  Udostępnij