• Minimum 7-centymetrowa szpilka, chęć rywalizacji i duża doza dobrego humoru – tyle potrzeba, by 24 marca pobiec w wyścigu kobiet na szpilkach w Pabianicach.

  Dystanse są dwa – pierwszy do siebie, drugi – 100 metrów. Styl dowolny. Najważniejsze, aby dotrzeć do mety! Strój pełen fantazji – im bardziej charakterystyczny, tym lepszy. Szpilki – atrybut kobiecości – również, byleby miały 7 cm wysokości i średnicę fleka nie większą niż 1,5 cm.

  Celem biegu jest popularyzowanie wiedzy o zdrowych piersiach, o tym jak i kiedy je badać, o istocie profilaktyki we wczesnym wykrywaniu raka piersi. Jednym ze współorganizatorów biegu jest Fundacja „Zdrowy Biust”, która uczy kobiety: dlaczego? kiedy? i jak? warto poświęcić dla swojego zdrowia 5 minut. Przełamywać tabu i niechęć do samokontroli piersi, promować pozytywne myślenie i nową jakość zdrowego życia – świadome postrzeganie biustu.

  Dla zwyciężczyń i najbardziej pomysłowych uczestniczek biegu, który rozpocznie się 24 marca o godz. 10.00 na ul. Kilińskiego, przed wjazdem do Hotelu „Włókniarz”, kobiece nagrody funduje Corin.

  Organizatorem jest Stowarzyszenie „Wszystko Gra – Pabianice”, a współorganizatorami: Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Fundacja „Zdrowy Biust” i CORIN, producent ekskluzywnej bielizny damskiej.

  Zapisy i szczegóły na http://pabianickipolmaraton.pl/bieg-na-szpilkach/

  Udostępnij