• News will be here
 •  

  Verus, jeden z najstarszych sklepów w Pabianicach, zmienia siedzibę. We wtorek, 30 kwietnia, zaplanowano otwarcie nowego lokalu.

  Sklep z dewocjonaliami „Veritas” przy ul. Zamkowej 34 otwarty został ponad 60 lat temu. Kierownikiem został Edward Wojtczak. Jego starsza córka Małgorzata Wojtczak-Smusz w 1979 roku przyłączyła się do niego i zaczęła powoli przyuczać do zawodu. Sklep przejęła i nadal prowadziła pod szyldem „Veritas” do 1999 roku. Wtedy to państwowa firma zaczęła likwidować wszystkie swoje oddziały w Polsce. By jedyny sklep z dewocjonaliami w Pabianicach przetrwał, Małgorzata Wojtczak-Smusz postanowiła go przejąć i prowadzić dalej pod nazwę „Verus”.

  Sklep z biegiem lat się zmieniał. Jego wystrój i asortyment stawał się coraz bogatszy. Obecnie prowadzi go Anna Smusz, córka Małgorzaty Wojtczak-Smusz. Pierwszy swój kontakt z pracą w handlu miała jako bardzo mała dziewczynka. Dziadek Edward stawiał jej stołek za ladą, a ona cała szczęśliwa obsługiwała z nim klientów. Już wtedy mówiła, że kiedyś to ona ten sklep będzie prowadzić i tak się stało po wielu latach…

  Anna zawsze marzyła o dużym sklepie, w którym towar można ładnie wyeksponować. I teraz spełnia się jej marzenie. Sklep zostaje przeniesiony do większego lokalu – pod tym samym adresem. Na ulicy Zamkowej 34 istniał bowiem od 19 lat bank, który zajmował największy lokal w kamienicy. Ponieważ bank zmienił lokalizację, pani Anna postanowiła spełnić swoje marzenie i przenieść sklep z dewocjonaliami do większego punktu.

  Otwarcie nowego lokalu nastąpi już w najbliższy wtorek (30 kwietnia) o godzinie 10.00.

  Jesteśmy pewni, że nowy lokal spodoba się wszystkim stałym klientom sklepu i przyciągnie nowych. Zapraszamy zatem gorąco do nowego przestronnego sklepu z dewocjonaliami na ulicę Zamkową 34 – mówi Anna Smusz.

  Udostępnij