• News will be here
 • Miejski Dzień Dziecka będzie przebiegać pod hasłem „Kraina Smerfów”. Festyn zaplanowano w sobotę, 1 czerwca, w godz. 14.00 – 19.00 na Lewitynie.

  – W ramach zabawy w wiosce Smerfów zaplanowano gry i konkursy z nagrodami, słodkie piniaty (kule z cukierkami), „smerfowe naleśniki”, dmuchańce, malowanie twarzy, zdjęcia z fotobudki, ślizgawkę z piany i wycieczki ciuchcią – wylicza Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  W sobotę na scenie zatańczą i zaśpiewają dzieci z Miejskiego Ośrodka Kultury, Szkoły Tańca Eskadra, Szkoły Muzycznej Yamaha, Szkoły Podstawowej nr 8. Academia Capoeira Pabianice przeprowadzi pokaz brazylijskiej sztuki walki.

  Warto się przebrać do konkursu na najładniejszy smerfowy strój (rozstrzygnięcie o godz. 15.00). O godz. 16.30 odbędzie się – jak co roku – bitwa wodna organizowana przez ZWiK.

  Aktywni pozarządowi

  Dni Aktywnych to wydarzenie, podczas którego pabianiczanie mogą zapoznać się z aktualną ofertą i dorobkiem organizacji działających na rzecz Pabianic.

  To impreza towarzysząca miejskim obchodom Dnia Dziecka. Na Lewitynie 1 czerwca stanie Miasteczko Aktywności, w którym nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych.

  Holi Festiwal

  Ponadto 1 czerwca na Lewitynie po raz pierwszy w Pabianicach odbędzie się Holi Festiwal – Święto Kolorów, w ramach trasy „Pokolorujmy Polskę Tour 2019”.

  W imprezie, podczas której uczestnicy obrzucają się kolorowymi proszkami i tańczą, może wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Organizatorzy zapowiadają: oryginalne kolorowe proszki Holi w dziewięciu kolorach, dobrą muzykę, watę cukrową i wyrzutnię proszków. Początek o godz. 14.00.

  Przybywajcie całymi rodzinami!

  Udostępnij