• News will be here
 • Od 1 lipca do 31 sierpnia można zgłaszać kandydatów do nagrody Rady Miejskiej, która przyznawana jest najzdolniejszym uczniom, mieszkańcom Pabianic, za osiągnięcia w nauce, sporcie oraz kulturze i sztuce.

  Nagrodę mogą otrzymać uczniowie publicznych i niepublicznych szkół podstawowych i gimnazjów. Zgłaszać mogą m.in. dyrektorzy szkół, placówek kulturalnych i sportowych, rodzice, stowarzyszenia i organizacje społeczne.

  Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w zakresie nauki, kultury i sztuki oraz sportu. Jest wyróżnieniem indywidualnym dla ucznia, którego zdolności i zainteresowania wykraczają poza program szkolny – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  Komisję tworzą prezydent lub wiceprezydent miasta, Honorowi Obywatele Pabianic, radni i naczelnik wydziału oświaty. Nagroda jest jednorazowa. Jej wysokość zależy od decyzji RM.

  Wnioski do 31 sierpnia przyjmuje Biuro Rady Miejskiej (Urząd Miejski, ul. Zamkowa 16, III piętro, pok. 31); dodatkowe informacje tel. (42) 225-46-51, (42) 225-46-63.

  Udostępnij