• News will be here
 • Konkurs Powiatowy z Wiedzy o Społeczeństwie – Polska a Unia Europejska pod hasłem „15 lat Polski w Unii Europejskiej” zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 3.

  Adresowany był do uczniów klas ósmych szkół podstawowych.

  – Uczniowie musieli wykazać się znajomością geografii i historii Polski, najważniejszych zabytków kultury polskiej i europejskiej, wkładem polskiej kultury do dziedzictwa kulturowego Europy, tematyki integracji Polski z Unią Europejską, wiedzą o UE i jej działalności, symbolach UE na poziomie wykraczającym poza programy szkolne – powiedziała nauczycielka Jolanta Marczuk, organizatorka konkursu.

  Konkurs przeprowadzony został w formie teleturnieju, w trzech turach. W I turze drużyny odpowiadały na 5 takich samych pytań przygotowanych przez organizatorów, w II turze – drużyny wypełniały 6 różnych zadań. W III turze drużyny losowały pytania, na które odpowiadali wszyscy.

  Wystartowało 15 drużyn (2-osobowych) ze szkół podstawowych naszego powiatu. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą z zakresu tematyki unijnej. Po dogrywce wyniki konkursu były następujące: I miejsce zajęli Maksymilian Szymczak i Krzysztof Wroński (SP nr 13), II miejsce – Jakub Łaguniak i Kacper Łaguniak (SP nr 8), III miejsce -Weronika Idzikowska i Maria Krukowska (SP nr 14).

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe. Fundatorami nagród byli starosta Krzysztof Habura oraz senator Maciej Łuczak.

  Udostępnij