• News will be here
 •  

  Do 14 lipca w sklepach Tesco można głosować na najnowszy projekt pabianickiego WTZ.

  Z wielką radością pragniemy poinformować, iż nasz projekt PABIANICKA KLINIKA PLUSZAKÓW zgłoszony do Fundacji TESCO w ramach VI edycji programuDecydujesz, pomagamy” znalazł się w gronie wysoko ocenionych wniosków i zyskał uznanie ekspertów oraz komisji grantowej cieszy się Agnieszka Jaksa, kierownik WTZ. Tym samym przechodzi do etapu głosowania, które rozpoczyna się w sklepach Tesco już 17 czerwca i potrwa do 14 lipca.

  Głosować można poprzez wrzucenie żetonu (jeden żeton za jeden paragonbez względu na kwotę) do pojemnika z nazwą projektu (Pabianicka Klinika Pluszaków).

  Wygrany projekt otrzyma 5 tysięcy na realizację działania.

  Wierzymy, że pabianiczanie docenią pomysł i chęć działania osób niepełnosprawnych. To niesamowita okazja, aby integracja z mieszkańcami była przyjemna, wartościowa, owocna, a przy tym pożyteczna dodaje pani kierownik.

  Pabianicka Klinika Pluszaków

  To przestrzeń do integracji osób niepełnosprawnych z dziećmi i mieszkańcami naszego miasta poprzez wspólneleczenie” pluszaków.

  Jak będziemy leczyć:

  1. wizyty w przedszkolach połączone z warsztatami szycia (wrzesień – grudzień). Warsztatyprzenośna klinika pluszaków” będą prowadzone przez podopiecznych WTZ przy wsparciu terapeuty. Stworzymy minisalę operacyjną wraz z potrzebnymi akcesoriami do przeprowadzeniaoperacji” uszkodzonego pluszaka. Dzieci w profesjonalnych fartuchach lekarskich i maseczkach będą mogły asystować przy zabiegach potrzebnych do naprawy maskotki i nabyć umiejętność szycia.

  2. stworzenie kliniki pluszaków na terenie warsztatu (wrzesień – grudzień). Do kliniki będą mogły przychodzić dzieci wraz z rodzicami, przynosząc uszkodzone pluszaki. Dzieci będą mogły samodzielnie wziąć udział woperacji” wraz z podopiecznymi WTZ. Do kliniki będą zapraszane grupy przedszkolaków, które wcześniej przygotowały swoichpacjentów”. W trakcie warsztatów będzie można zaprojektować i uszyć nowe ubranka dla pluszaków, które ich nie mają.

  Udostępnij