• News will be here
 •  

  Tegoroczną Wakacyjną kroplę krwi już po raz 12. organizuje Rejonowa Rada HDK PCK przy Oddziale Rejonowym PCK w Pabianicach.

  Akcja ma pomóc w zebraniu kolejnych litrów drogocennego leku, jakim jest krew. W tym roku już od maja występują jej braki i dlatego każda kropla oddana w ramach „Wakacyjnej kropli krwi” jest naprawdę na wagę czyjegoś życia!

  Krwiodawcą może zostać każdy pełnoletni i zdrowy obywatel Polski, który zechce „cząstkę swojego życia – krew – podarować drugiemu człowiekowi”. Latem potrzebna jest każda grupa krwi i w każdej ilości.

  Wakacyjna kropla krwi została podzielona na tygodnie i, jak zawsze, w każdym tygodniu będziemy oddawać krew dla innej grupy. W pierwszym tygodniu akcji od 1 do 5 lipca krew oddajemy dla dzieci chorych na nowotwory.

  Krew można oddawać w punkcie pobrań w Pabianickim Centrum Medycznym w Pabianicach: w poniedziałki, wtorki, środy od 8.00 do 11.30, w czwartki od 8.00 do 9.30 i w piątki od 8.00 do 11.30 oraz w tracie tzw. zewnętrznych akcji oddawania krwi. Spośród osób, które w danym tygodniu oddadzą krew, zostanie rozlosowany upominek. Niespodzianka zostanie wysłana pocztą.

  Udostępnij