• News will be here
 •  

  10 sierpnia wyruszy 4. Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Ewangelizacyjna Pabianice – Niepokalanów. Można się jeszcze na nią zapisać.

  Ta piesza pielgrzymka do Niepokalanowa miała swój początek w 2016r. Organizatorem jest parafia św. Mateusza i św. Wawrzyńca w Pabianicach. Mając wsparcie wielkiego patrona św. Maksymiliana, który w kościele św. Mateusza miał objawienie Maryjne, pielgrzymka przyjęła charakter ewangelizacyjny.

  – Pielgrzymujemy przez cztery dni. Nocujemy w parafiach, a trud pielgrzymi wieńczy msza z uwielbieniem celebrowana dla pątników, mieszkańców, rodzin, przyjezdnych i wszystkich sympatyków pielgrzymki – mówi pielgrzym Rafał Latuszkiewicz.

  Czwartego dnia msza św. sprawowana jest na trasie. Po przybyciu do Niepokalanowa pątnicy gromadzą się wieczorem na wspólnej agapie.

  – Dwa dni w sanktuarium spędzamy na modlitwie, przeżywając uroczystość ku czci św. Maksymiliana, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, uczestniczymy w wieczornym czuwaniu pomiędzy świętami – dopowiada Latuszkiewicz.

  Powrót autokarami do Pabianic.

  Zapisy

  Zapisy na IV Ewangelizacyjną Pieszą Pielgrzymkę z Pabianic do Niepokalanowa (10-15 sierpnia 2019 r.) do 5 sierpnia wyłącznie poprzez stronę internetową. Po wypełnieniu i wysłaniu formularza zgłoszeniowego na podany adres e-mail przesłane będą informacje dotyczące wymaganej wpłaty.

  Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki będzie 10 sierpnia o godz. 6.30 w kościele św. Mateusza. Legitymację pielgrzyma (pakiet) będzie można odebrać w czwartek i piątek (8 i 9 sierpnia) w godz. 19.00-21.00 w auli św. Anny (budynek przy ul. Piotra Skargi). Pątnicy pielgrzymują przez 4 dni. 14-15 sierpnia przebywają w sanktuarium, przeżywając uroczystości ku czci św. Maksymiliana oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, uczestniczą w wieczornym czuwaniu pomiędzy świętami.

  Udostępnij