• News will be here
 •  

  W dniach 1926 sierpnia odbędzie się 551. Piesza Pielgrzymka Pabianicka na Jasną Górę.

  W tym roku będziemy pielgrzymować do Tronu Jasnogórskiej Pani inaczej niż dotychczas.

  Wyruszymy dzień wcześniej niż zazwyczaj. W poniedziałek, 19 sierpnia po mszy świętej o godzinie 7.00 w kościele św. Mateusza. Pierwszy nocleg zaplanowany jest w Drużbicach, gdzie wieczorem weźmiemy udział w nabożeństwie pokutnym, podczas którego będzie możliwość spowiedzi świętej mówi ks. Przemysław Kansy, kierownik pielgrzymki.

  Następny dzień to wędrówka do Łękawy, gdzie po przyjściu i zakwaterowaniu odbędzie się „Pogodny wieczór” jako forma integracji między pielgrzymami.

  W związku z nowymi miejscami noclegowymi informujemy, że będą one zagwarantowane dla każdego pielgrzyma, a więcej informacji dotyczących noclegów będzie przekazywane danego dnia po przyjściu do miejscowości noclegowej. Dalsza trasa do Częstochowy nie ulega zmianie dodaje ksiądz.

  W związku z podjętą decyzją w tym roku nie będzie pieszego powrotu z Częstochowy. Powrót nastąpi 26 sierpnia w godzinach popołudniowych.

  Jeśli ktoś chce pielgrzymować, to zapisu można dokonać od 10 do 18 sierpnia w godzinach 16.3019.00 w parafii św. Maksymiliana Kolbego w biurze pielgrzymkowym. Do zapisu potrzebny jest dokument tożsamości.

  Zapisać może się tylko osoba zainteresowana, a osoby niepełnoletnie pielgrzymują pod opieką osoby dorosłej. Rodzic osoby niepełnoletniej musi być obecny podczas zapisu. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce nie ulega zmianie. Osoby dorosłe60 zł, osoby niepełnoletnie50 zł. Osoby, którym podczas pielgrzymki towarzyszyć będzie samochód, proszone są o zgłoszenie tego faktu przy zapisie.

  Osoby, które z żnych powodów nie mogą wyruszyć z nami na pątniczy szlak, mogą zapisać się do grupy duchowej. Te zapisy również przyjmować będzie biuro pielgrzymkowe w parafii św. Maksymiliana w godzinach swojego otwarcia. Każdy kto chce, aby zanieść jego intencję do Tronu naszej Mamy, może złożyć ją do przygotowanego pudełka, które jest dostarczone do każdej parafii. Gwarantujemy, że zostanie ona omodlona i zaniesiona na Jasną Górę powiedział ks. Kansy.

  Wszelkie szczegóły dotyczące pielgrzymki dostępne są na stronie internetowej www.maksymilian.pl oraz na portalu Pieszej Pielgrzymki Pabianickiej na Facebooku.

   

  Udostępnij