• News will be here
 • Zmiany związane z przebudową Kilińskiego

  Od poniedziałku, 16 września, będą obowiązywać niewielkie zmiany w rozkładach jazdy autobusów linii „2”, „7” i „263”. Są one związane z rozpoczynającą się przebudową ul. Kilińskiego.

  Na linii „2” zostaną opóźnione dwa kursy w dni powszednie: z Waltera Jankego z 7.20 na 7.30 oraz z Klimkowizny z 7.53 na 7.58.

  W rozkładzie jazdy linii „7” w dni powszednie zostaną wprowadzone cztery zmiany: kurs z Waltera Jankego w dni powszednie wolne od nauki szkolnej z godz. 7.30 będzie przyspieszony na 7.20; kurs realizowany o 9.06 z Piłsudskiego będzie o 9.02 od zajezdni MZK; kurs o 17.30 z Waltera Jankego będzie realizowany do zajezdni MZK zamiast do Piłsudskiego; kurs o 17.47 z Piłsudskiego tymczasowo nie będzie wykonywany.

  Jedna zmiana dotyczy linii „263” – kurs wykonywany w dni nauki szkolnej z Waltera Jankego do ul. Zachodniej w Ksawerowie będzie przyspieszony z 7.30 na 7.20.

  Od 16 września tymczasowo zawieszonych zostanie sześć przystanków: Kilińskiego/przychodnia, Kilińskiego/Moniuszki, Moniuszki/ Kościuszki, Moniuszki/Mariańska, Jutrzkowicka/Wodna i Jutrzkowicka/Świetlickiego.

  Z powodu zamknięcia wlotu w ul. Moniuszki od strony ul. Kilińskiego od 16 września autobusy linii „4” i „6” będą kursować objazdem.

  Z Waltera Jankego dojadą bez zmian do przystanku Zamkowa/Zamek, następnie pojadą ulicami: Zamkową, Narutowicza, Moniuszki i dalej stałymi trasami. Z 15. Pułku Piechoty „Wilków” i Karolewa autobusy pojadą bez zmian do przystanku Moniuszki/Targowa, dalej ulicami: Moniuszki, Waryńskiego, Zamkową i stałymi trasami do Waltera Jankego. Autobusy zatrzymają się na przystankach dodatkowych: Zamkowa/Okulickiego, Narutowicza/MZK i Narutowicza/Moniuszki (w stronę szpitala) oraz Zamkowa/Kościuszki (w kierunku Waltera Jankego).

  Udostępnij