• Gminy powiatu pabianickiego podpisały właśnie umowy na remonty dróg z Funduszu Dróg Samorządowych.

    24 września w Bibliotece Pedagogicznej doszło do uroczystego podpisania umów przez wicewojewodę Karola Młynarczyka oraz samorządowców. Obecni byli wójtowie gmin: Ksawerów, Lutomiersk i Dłutów. Pojawili się także posłowie Joanna Lichocka oraz Krzysztof Ciebiada.

    W tym roku mamy rekordowe dofinansowanie dróg w kraju i województwie łódzkim. W 2019 roku to 249 milionów. Przypomnę, że w roku 2015 było zaledwie 48 milionów. W 2015 roku były to marzenia samorządowców, a dzisiaj się spełniają – powiedział wicewojewoda Karol Młynarczyk.

    Zwiększył się również wkład dotacji państwa, nawet do 80%. Do powiatu pabianickiego wpłynęło ponad 11 mln zł dofinansowania. Z dotacji skorzysta każda gmina (Konstantynów Łódzki, Dłutów, Ksawerów, Lutomiersk, Dobroń i Gmina Pabianice).

    Obecni na spotkaniu posłowie wyrazili zadowolenie z rozwoju gmin i powiatów oraz zacierania się różnic pomiędzy ich infrastrukturą drogową a tą z wielkich miast. Zapewnili również, że przy podziale puli pieniędzy nie miała znaczenia przynależność polityczna samorządowców.

    Udostępnij