• News will be here
 •  

  Od 5 do 7 grudnia w Hotelu Fabryka Wełny odbędzie się XVII Kongres Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii. Patronat honorowy nad nim objął Prezydent RP Andrzej Duda.

  Jednym z ważniejszych punktów programu będzie zmiana we władzach PTF. Po 20 latach ze stanowiska prezesa ustępuje dr Marek Kiljański, który zostanie z tej okazji uhonorowany przez m.in. władze Pabianic i regionu.

  Ze względu na tę uroczystość Zarząd Główny Światowej Konfederacji Fizjoterapii Regionu Europa postanowił pierwszy raz w historii swoje posiedzenie przenieść właśnie do Pabianic, by 6 grudnia móc uczestniczyć w Kongresie i wieczornym bankiecie mówi Dariusz Jasiński, rzecznik prasowy Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.

  Organizatorzy liczą, że wśród gości będą także politycy (posłowie, senatorowie, przedstawiciele Prezydenta RP i ministerstw, w tym Ministerstwa Zdrowia oraz przedstawiciele władz lokalnych).

  Pabianice na szczęście nie przestaną być ważnym centrum fizjoterapii w Polsce.

  Doktor Kiljański od sierpnia 2019 pełni funkcję prezesa Polskiego Stowarzyszenia Specjalistów Fizjoterapii, które będzie miało siedzibę w Pabianicach. W ramach kongresu odbędzie się też 1. Ogólnopolska Konferencja PSSF, która, mamy nadzieję, będzie kontynuowana w kolejnych latach dodaje rzecznik.

  Udostępnij