• News will be here
 • Można już korzystać ze ścieżki rowerowej na ulicy Nawrockiego. W planach jest budowa trasy dla cyklistów na Grota Roweckiego, od ul. Bugaj do Kilińskiego.

  Prace na Nawrockiego trwały od 2017 roku. Inwestycję zakończono w październiku. Była podzielona na trzy etapy. W 2017 roku zajęto się wymianą chodnika na odcinku od ul. Grota Roweckiego do ul. Brackiej. W 2018 wykonano prace od ul. Brackiej do 20 Stycznia, a w tym roku od ul. 20 Stycznia do ul. Warszawskiej. Za 1,5 mln zł zbudowano 1,3 km chodnika oraz ponad pół kilometra ścieżki rowerowej. Wysłużone płyty zastąpiła kostka brukowa. Skorzystały również zieleńce, na których widać nowe nasadzenia.

  – Jest to nasz kolejny etap działań mających na celu poprawienie infrastruktury drogowej. Zwracamy dużą uwagę na ścieżki rowerowe. Staramy się, by powstawało ich coraz więcej – mówi starosta Krzysztof Habura.

  Starosta już konsultował z radnymi kolejną rowerową inwestycję. Zgodnie stwierdzono, że potrzebna jest ścieżka od ul. Bugaj do ul. Kilińskiego. Szacowany koszt inwestycji wynosi 400 tys. zł.

  – W ten sposób również zniknie ta kontrowersyjna śluza, która jest wymalowana na Grota Roweckiego, do której kierowcy mają duże zastrzeżenia, ponieważ utrudnia skręt w prawo w ulicę Bugaj. Natomiast rowerzyści będą mieli dużo łatwiejszy dojazd do ulicy Kilińskiego – dodał starosta.

  W kwestii budowy ścieżek rowerowych powiat i miasto ściśle ze sobą współpracują. Starostwo zapewnia również, że nowe projekty będą konsultowane ze środowiskami rowerowymi. Te zaakceptowały fakt, że ścieżka kończy się na skrzyżowaniu z ul. Piotra Skargi i nie jest przedłużona do Warszawskiej. Powodem jest duże natężenie pieszych i samochodów w okolicach SP nr 17.

  Udostępnij