• News will be here
 • We wtorek, 19 listopada, Rafał Madaj, zastępca wójta gminy Ksawerów, skończył służbę przygotowawczą, zdał egzamin i formalnie wszedł w urzędowe progi. Złożył uroczyste ślubowanie.

  – Ślubuję uroczyście, że na zajmowanym stanowisku będę służyć państwu polskiemu i wspólnocie samorządowej, przestrzegać porządku prawnego i wykonywać sumiennie powierzone mi zadaniapowiedział Rafał Madaj.

  29-latek to były radny miejski Pabianic. Swoją przygodę z samorządem rozpoczął w 2014 roku, kiedy dostał się do RM z ramienia klubu PiS. Od początku był bardzo aktywny. Na sesjach bardzo często zabierał głos, walczył m.in. o sesje Rady Miejskiej on-line, wdrożenie programu „mieszkanie plus” na terenie miejskim przy ul. Szpitalnej czy budowę hali sportowej. Pełnił także rolę rzecznika prasowego PiS.

  W wyborach samorządowych 2018 uzyskał aż 675 głosów. Nie wystarczyło to jednak, by ponownie dostać się do Rady Miejskiej.

  Rafał Madaj jest geodetą. Pracował w firmie Macieja Łuczaka, który jest senatorem. Teraz jest drugą najważniejszą osobą w gminie Ksawerów. Zajmuje się inwestycjami, gospodarką przestrzenną oraz przetargami.

  Udostępnij