• Dzisiaj (21 listopada) rozpoczynają się mistrzostwa Europy w trójboju siłowym federacji WPA. Zapowiada się olbrzymie sportowe przedsięwzięcie, podczas którego niejednokrotnie sztangi będą się wyginać pod ciężarem 300 czy nawet 400 kg.

  Do hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Grota Roweckiego 3 zjechali najlepsi siłacze z całej Europy, m.in. z Niemiec, Hiszpanii, Irlandii, Słowacji, Czech, Norwegii, Holandii, Albanii, Ukrainy, Węgier, Białorusi, Włoch, a także z Rosji, Gruzji i Armenii. Pabianice odwiedzi wielu utalentowanych zawodników oraz rekordzistów świata i Europy.

  Zawody będą rozstrzygane w trzech konkurencjach: martwym ciągu, przysiadzie i wyciskaniu sztangi leżąc. Będzie to rywalizacja dla mężczyzn i kobiet w różnych kategoriach wiekowych, a także wśród osób niepełnosprawnych.

  Harmonogram startów:

  21 listopada, godz. 10.00 – 18.00 – trójbój siłowy, wyciskanie leżąc, martwy ciąg – amatorzy

  22 listopada, godz. 10.00 – 18.00 – trójbój siłowy, wyciskanie leżąc, martwy ciąg – amatorzy

  23 listopada, godz. 10.00 – 18.00 – trójbój siłowy – PRO (zawodnicy)

  24 listopada, godz. 10.00 – 18.00 – wyciskanie sztangi leżąc, martwy ciąg – PRO (zawodnicy)

  Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

  Ceremonię otwarcia zaplanowano na piątek, 22 listopada, na godzinę 15.20. Mistrzostwa Europy w trójboju siłowym zostały objęte honorowym patronatem przez prezydenta Grzegorza Mackiewicza i starostę Krzysztofa Haburę.

  W trakcie trwania mistrzostw realizowane będą dwa projekty profilaktyczne dla młodzieży szkolnej: „Wf to podstawa, zwolnienie zła sprawa” oraz „Łączy nas sport, nie narkotyki”. Podczas zawodów młodzież będzie mogła oglądać sportowców światowej klasy na żywo, rozmawiać z nimi i robić zdjęcia pamiątkowe. Drugi etap projektu jest zaplanowany po mistrzostwach. Będzie to spotkanie z mistrzami, wspólny trening oraz seminarium o zdrowym trybie życia.

  Udostępnij