• W Solcu Kujawskim 16 listopada odbył się krajowy turniej juniorów młodszych (U17) i młodzików (U15), a w Gdyni – turniej młodzika młodszego (U13). Wzięli w nich udział badmintoniści pabianickiej Korony.

    Do Solca Kujawskiego pojechali: Amelia Jaworska (junior młodszy), Klaudia Płusa i Aleksandra Jacoń (młodzik) oraz Kamil Markus (młodzik młodszy), który zagrał w wyższej kategorii wiekowej U15. Medale zdobyli: Amelia Jaworska – srebro w grze podwójnej z Aliną Martynenko; Aleksandra Jacoń – brąz w grze podwójnej z Klaudią Płusą; Klaudia Płusa – złoto w grze pojedynczej, złoto w grze mieszanej z Kamilem Markusem oraz brąz w grze podwójnej z Olą; Kamil Markus – złoto w grze pojedynczej oraz złoto w grze mieszanej z Klaudią.

    W Gdyni nasz klub reprezentowało troje żaków: Agnieszka Kopka, Anna Ciężka i Szymon Gwiazda. Wszyscy walczyli w grze pojedynczej oraz podwójnej lub mieszanej w wyższej kategorii wiekowej (U13), a także w grach pojedynczych w U11. Wrócili aż z czterema medalami: Anna Ciężka/Wiktor Wyka (MKB Lednik Miastko) – brąz w grze mieszanej U13; Agnieszka Kopka – złoto w grze pojedynczej U11; Szymon Gwiazda – dwa złota (w grze pojedynczej U11 oraz w grze podwójnej U13 z Jakubem Dulemba (MKS Orlicz Suchedniów).

    Udostępnij