• Pełen patriotycznych wzruszeń był koncert Pokolenia dla Niepodległej. Na scenie MOKu wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Dobroń oraz młodzież z Zespołu Szkół nr 2.

  Serdecznie witamy na koncercie. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy tu być i wspólnie uczcić tak ważną dla naszego kraju rocznicę przywitała widzów Elżbieta Łubisz, która poprowadziła koncert wraz z Gabrielą Fogel i Maciejem Rzepkowskim z zespołu Dobroń, dodając:Warto uczcić Święto Odzyskania Niepodległości, łącząc pokolenia. Idąc tropem tytułu naszego koncertu Pokolenia dla Niepodległej zobaczą Państwo na scenie wykonawców, gdzie żnica wiekowa wyniesie nawet 66 lat.

  Zespół Pieśni i Tańca Dobroń rozpoczął występ polonezem.

  Zespół będzie tańczył w pięknych strojach szlacheckich. Układ choreograficzny to dzieło świętej pamięci Jacka Lewandowskiego, dziś w opracowaniu i przygotowaniu Dominiki Kartasińskiej, naszej nowej choreograf powiedziała Gabriela Fogel.

  Następne tańce były już w strojach dobrońskich. Zaprezentowano polki sieradzkie, zwane Dzbanami.

  Przyszedł też czas na piosenki żołnierskie z okresu I wojny światowej, które zaśpiewali Michalina Rzepkowska i Krzysztof Moszczyński. Utwory Białą żą, Przybyli ułani pod okienko i inne z młodymi artystami zaśpiewała cała sala…

  więcej w papierowym wydaniu NŻP nr 47/2019

   

  Udostępnij