• News will be here
 • Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Pabianicach serdecznie zapraszają na wystawę swoich prac pt. „W kalejdoskopie barw”.

  Wystawa odbędzie się w czwartek, 5 grudnia, w Osiedlowym Domu Kultury „Barak” (ul. Bracka 27A) w godz. 17.00 – 19.00. Podczas wystawy istnieje możliwość rezerwacji obrazów w celu późniejszego zakupu. Wystawa będzie dostępna do 17 grudnia.

  – Wernisaż to okazja do tego, by spojrzeć na ludzi i świat z innej perspektywy, bo oczami naszych podopiecznych. Jednakże to, co widzimy i jak to zinterpretujemy, zależy też od nas samych, od naszych osobistych doświadczeń i wrażliwości. Jesteśmy wszyscy różni i to, jak postrzegamy świat, układa się nam jak w kalejdoskopie, w zależności od tego, czego szukamy – powiedziała Agnieszka Jaksa, kierownik WTZ.

  Dla Diamencików z WTZ wystawa jest ogromnym przeżyciem. Mogą pokazać siebie i swoje umiejętności, zostać dostrzeżonym i docenionym. Ważne jest również samo spotkanie i rozmowa z mieszkańcami naszego miasta.

  Dodajmy, że w dniach 16-18 grudnia w Pabianickim Centrum Medycznym (obok recepcji) odbędzie się świąteczny kiermasz.

  – Będzie można zakupić ozdoby świąteczne oraz stroiki wykonane ze sztucznych, niepotrzebnych już choinek przyniesionych przez mieszkańców Pabianic – mówi Agnieszka Jaksa.

  Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pokrycie wydatków związanych z integracją społeczną uczestników WTZ.

  Udostępnij