• News will be here
 • Jak tu nie wierzyć w świętego Mikołaja? On naprawdę przynosi prezenty! I to jakie! Warsztat Terapii Zajęciowej pod choinkę otrzymał najnowszego mercedesa.

  Wydarzyło się to dzisiaj, 12 grudnia, podczas spotkania wigilijnego uczestników WTZ i licznie zaproszonych gości.

  Uroczystość uświetnił występ podopiecznych WTZ. Goście nagrodzili go gromkimi brawami. Wśród zaproszonych byli m.in. wiceprezydenci Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek oraz Marek Gryglewski, starosta Krzysztof Habura, wicestarosta Gabriela Wenne-Błażyńska, przewodniczący Rady Powiatu Florian Wlaźlak. Przy świątecznym stole zasiedli również przedstawiciele Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej, Centrum Seniora, Środowiskowego Domu Samopomocy, jak również przyjaciele i sponsorzy, którzy hojnie obdarowują Warsztat Terapii Zajęciowej.

  Wszystkich jak zwykle ciepło i serdecznie przywitała Agnieszka Jaksa, kierownik WTZ. Nie byłaby sobą, gdyby nie przygotowała dla zgromadzonych niespodzianki. Największą był prezent, jaki w tym roku otrzymały Diamenciki. To najnowszy mercedes do przewozu 21 osób, w tym jedną na wózku inwalidzkim.

  – Jestem przeszczęśliwa razem z moimi Diamencikami. Czekaliśmy na ten prezent i w końcu się doczekaliśmy. To auto jest jedyne w swoim rodzaju, ponieważ jest na nim napisane: „UWAGA, w tym samochodzie przewożone są Diamenty” – powiedziała ze wzruszeniem Agnieszka Jaksa.

  Auto kosztowało 280 tysięcy złotych. 80 procent to dofinansowanie z PFRON-u. Resztę podarowało Starostwo Powiatowe.

  Kiedy Diamenciki dowiedziały się o tak cudownym prezencie, radości nie było końca…

   

  Udostępnij